SR: Změna sazby základní náhrady od 1.7.2023

S účinností od 1.7.2023 dochází na Slovensku po ke změně sazby základní náhrady pro výpočet náhrady u soukromých a vypůjčených vozidel.


Změna sazby je uvedena ve vyhlášce 247/2023 Z.z. V nejnovější verzi Autoparku 2023.07.01 a vyšší je tato sazba zahrnuta.


Proveďte tedy prosím aktualizaci Autoparku (https://www.autologis.sk/aktualizace). Upozorňujeme, že v případě síťové instalace je potřeba provést aktualizaci Autoparku na serveru.


Po dalším spuštění Autoparku budete vyzvání k potvrzení aktualizace databází (obrázek zde), jen to potvrďte tlačítkem OK a je to.

Autopark už od verze 2022.12.01 automaticky upozorňuje na nutné aktualizace při startu programu formou push-notifikace, takže už asi nejnovější nutnou verzi máte nainstalovanou, ale kontrola verze Autoparku (menu „Nápověda > Informace o verzi programu“) a sazeb (info viz níže) jistě nezaškodí.


Kontrolu, že je nová sazba základní náhrady Autoparku nastavena, můžete provést zde: menu "Pomocné databázy > Sadzby základných náhrad" (obrázek zde).


Pokud nemůžete provést aktualizaci Autoparku (vaše IT oddělení není k dosažení apod.), můžete si sazby doplnit do tabulky sami, nicméně doporučujeme výše popsaný postup přes aktualizaci programu.


I když doplnění nových sazeb provedete až po 1.červenci, nic se neděje, stačí pak jen přepočítat knihu jízd/znovu vyúčtovat cestovní příkaz a náhrada se pro jízdy/cesty od 1.července přepočte.