Popis software Autopark

Pomocí software Autopark - Kniha jízd vytvoříte rychle a snadno knihu jízd vašeho firemního, soukromého i vypůjčeného vozidla.

Program umožňuje zpětně rekonstruovat knihu jízd za minulé roky až do současnosti podle platné legislativy. Stačí zadat vaše pravidelné jízdy (určíte trasu a účel jízdy, četnost používání jízd v procentech, období výskytu jízdy, u firemního vozidla zadáte datumy a místa čerpání PHM a další...), upřesníte období a dny v týdnu kdy se vozidlo nepoužívalo, a průvodce vás krok za krokem povede sestavením knihy jízd - zadáte období roku a počet chybějících km, které chcete zrekonstruovat. A než dopijete svoji kávu, kniha jízd vašeho vozidla je hotová a můžete ji vytisknout na libovolnou tiskárnu. Navíc si vzhled tištěné knihy jízd upravíte přesně podle svých představ - můžete si určit šířky kolonek, nepotřebné údaje snadno vyřadíte z tisku, zvolíte si tisk na šířku nebo na výšku papíru. Jedna z mnoha dalších funkcí programu umožňuje i hromadné vkládání vzorových jízd pomocí ročního kalendáře - během chvilky tak vložíte jízdu třeba do padesáti dnů v roce. V programu si můžete evidovat i další výdaje na vozidlo (nákupy oleje, náhradních dílů, servisy apod.), sledovat spotřebu a statistiku všech dalších údajů za jednotlivé měsíce i za celý rok. Určitě využijete i Plánovač, který vás automaticky upozorní na termíny servisu, stk, výměnu pneu, leasing, povinné ručení atd. Uživatelé platebních tankovacích karet (ArmexOil, Arval, AXIGON, Benzina, BOROO, CCS, DFC, DKV, eMyto.sk, EuroOil, EUROWAG, FuelOmat, KM-PRONA, LeasePlan, LUKOIL, MOL, OMV, PAP Oil, Premid, Shell, SILMET a Slovnaft) můžou načítat data v elektronické podobě, která jsou automaticky roztříděna do nákupů phm a ostatních výdajů jednotlivých vozidel. Stejně tak lze načíst také data z nejrozšířenějších GPS online/offline systémů. Tento program zkrátka umí vše, co pro pohodlné a rychlé sestavení knihy jízd budete potřebovat.

Pomocí software Autopark - Cestovní příkazy velice pohodlně a rychle vytvoříte domácí nebo zahraniční cestovní příkaz.

Program vypočítá zcela automaticky domácí i zahraniční stravné, kapesné, vyúčtuje poskytnuté zálohy, umí pracovat i se zahraničními měnami a dovede také spočítat náhradu za použití soukromého i vypůjčeného vozidla. Jedna z mnoha funkcí programu umožňuje kopírování cestovního příkazu do jiného dne, což využijete při stejných nebo podobných cestách. Navíc můžete zkopírovat libovolný cestovní příkaz pro jiného pracovníka, který vykonal stejnou pracovní cestu a je tedy zbytečné tentýž cestovní příkaz znova vytvářet. Program samozřejmě dokáže zkopírovat libovolné jízdy přímo z knihy jízd do cestovního příkazu a naopak. K dispozici je také spousta užitečných databází jako jsou sazby domácího i zahraničního stravného, vývoj cen pohonných hmot, základních náhrad a mnoho dalších. Lze také stáhnout aktuální kurzy zahraničních měn přímo z internetu, ze serveru České národní banky. Po automatickém vyúčtování program vytiskne dokonalý a pěkně vypadající cestovní příkaz ve standardní podobě, který znáte z praxe.

Pro rychlý a komfortní výpočet vzdáleností tras a zobrazení v online mapě lze použít podrobné Vzdálenosti km. Zadání trasy a výpočet km je přitom velice jednoduchý a intuitivní. Je možné provést jak běžný slovní zápis trasy (např. Praha, Brno, Praha) a ponechat na programu, aby sám vyhledal odpovídající vzdálenost v km, nebo je možné trasu sestavit z databází sídel, ulic i adres. Pro tyto účely je také možné si vytvořit vlastní databázi uživatelských objektů. Sestavenou trasu je možné si zobrazit v online mapě na mapy.cz od firmy Seznam.

Software Autopark je určen pro Windows 7 a vyšší (8, 8.1, 10, 11; Server 2008, 2012, 2016, 2019, 2022). macOS (OS X, Mac OS) není podporován, ale Autopark je plně funkční jak v Parallels Desktop for Mac tak ve VirtualBox for OS X. Autopark lze také virtualizovat přes platformu Citrix.

Komfortní kniha jízd

Základem software Autopark je komfortní kniha jízd, která nabízí funkce vkládání vzorových jízd, hromadné vkládání jízd přes celoroční kalendář, zpětnou rekonstrukci chybějících km pomocí pravidelných jízd, a další nadstandardní funkce, které zrychlí a zpříjemní vaši práci. V knize jízd lze dělat jakékoliv dodatečné úpravy a změny, kdykoliv lze vše překontrolovat a přepočítat, zaktualizovat tachometr apod. Začínajícím užživatelům pomůžže s tvorbou knihy jízd krok za krokem Rychlý průvodce.

Zpětná rekonstrukce

V případě potřeby je možné zpětně zrekonstruovat chybějící km v knize jízd. Stačí zadat pravidelné jízdy, čerpání phm, pauzy kdy se s vozidlem nejezdilo, a Průvodce uživatele postupně provede celou rekonstrukcí.

Hromadné vkládání jízd

Velmi oblíbenou funkcí je hromadné vkládání jízd pomocí celoročního kalendáře. Stačí vybrat vzorovou jízdu ze seznamu a v kalendáři zaškrtat políčka dní, do kterých je potřeba určitou jízdu hromadně nakopírovat. Během chvilky tak lze jízdu jednoduše a rychle vložit třeba do padesáti dnů.

Cestovní příkazy

Software Autopark vypočítá zcela automaticky domácí i zahraniční stravné, kapesné, vyúčtuje poskytnuté zálohy, umí komplexně pracovat se zahraničními měnami. Je také možné zkopírovat cestovní příkaz do jiného dne nebo pro jiného pracovníka. Po vyúčtování lze vytisknout formulář cestovního příkazu ve standardní podobě, který je rozšířen v praxi.

Mapy a vzdálenosti

Pro rychlý a komfortní výpočet vzdáleností tras a zobrazení v online mapě lze použít podrobné Vzdálenosti km. Zadání trasy a výpočet km je přitom velice jednoduchý a intuitivní. Je možné provést jak běžný slovní zápis trasy (např. Praha, Brno, Praha) a ponechat na programu, aby sám vyhledal odpovídající vzdálenost v km, nebo je možné trasu sestavit z databází sídel, ulic i adres. Pro tyto účely je také možné si vytvořit vlastní databázi uživatelských objektů. Sestavenou trasu je možné si zobrazit v online mapě na mapy.cz od firmy Seznam.

Podrobné statistiky

V software Autopark máte přehled o všech statistických údajích o vozidlech pro každý měsíc i celý rok, a to jak jednotlivě tak souhrnně pro více vozidel. Sledovat lze výdaje na phm, ostatní výdaje na provoz vozidla (i podrobně podle kategorií), silniční daň, výdaje na soukromé jízdy, počet firemních i soukromých km, počet jízd atd.

Analýza spotřeby

K dispozici je podrobná analýza spotřeby pro každé vozidlo, kde je pro každý měsíc i celoročně uvedena normová i reálná spotřeba a jejich procentuální rozdíl, čerpané a spotřebované množství phm. Evidovat lze i počáteční a koncový stav nádrže pro každý měsíc.

Plánovač termínů

Při správě vozového parku nalezne uplatnění Plánovač termínů, který umožňuje evidovat a sledovat různé termíny a akce, jako např., stk, emise, servis, povinné a havarijní pojištění, leasing apod. Plánovač automaticky ve zvolený termín upozorní podle datumu nebo stavu tachometru.

Silniční daň

Software Autopark obsahuje komplexní řešení problematiky silniční daně, kterou automaticky vypočítá, eviduje zálohy, tiskne standardní formulář "Přiznání k dani silniční" (vytvořeno ve spolupráci s firmou Aspekt HM s.r.o., další daňové formuláře na www.danovapriznani.cz ).

Tankovací karty

Používání platebních tankovacích karet je stále rozšířenější, proto software Autopark podporuje nejpoužívanější typy ArmexOil, Arval, AXIGON, Benzina, BOROO, CCS, DFC, DKV, eMyto.sk, EuroOil, EUROWAG, FuelOmat, KM-PRONA, LeasePlan, LUKOIL, MOL, OMV, PAP Oil, Premid, Shell, SILMET a Slovnaft. Data z těchto karet, které dostávají uživatelé v elektronické podobě, jsou automaticky načtena do nákupů phm a ostatních výdajů jednotlivých vozidel. Podporovány jsou i univerzální karty.

Podporujeme tankovací slevové karty DFC - informace zde.

Autopark nově umožňuje také import dat z tankovacích stojanů HORN TECALEMIT a Kupson AVP-31.

Načítání GPS dat

V případě potřeby kontrolovat pohyb vozidel, podporuje software Autopark načítání dat z GPS online/offline systémů (ve vozidle napevno umístěné zařízení, z něhož jsou data přenášena do počítače, kde se na mapě zobrazí skutečný a přesný pohyb vozidla).

Podporovány jsou také obecné souřadnicové formáty (GPX, KML, NMEA atd.) z nejrůznějších gps loggerů, navigací, autokamer (např. TrueCam) a dalších zařízení.

Aktuálně podporujeme tyto systémy:
Auto-GPS (Eurosat CS, spol. s r.o.)
Commander (Commander Systems s.r.o.)
Dynavix (Dynavix a.s.)
GPS Dozor (TLV s.r.o.)
Chytré auto (T-Mobile Czech Republic a.s.)
Meta Trak (C.A. System s.r.o. / SETECH s.r.o.)
My JABLOTRON (JABLOTRON ALARMS a.s.)
O2 Car Control (O2 Czech Republic a.s.)
Positrex))) (LEVEL s.r.o.)
SatelitniSledovani (Monitoring RC System, s.r.o.)
Spotreba.sk (AUTOBAZAR.EU s.r.o.)
Škoda Connect LITE (Škoda Auto a.s.)
T-Cars Fleet Management (T-Cars System s.r.o.)
T-Mobile Autopark (T-Mobile Czech Republic a.s.)
Tessie — For your Tesla (Tessie Technology LLC)
Vehicle tracking system - VTU (MapFactor s.r.o.)
Vodafone auto manažer (Vodafone Czech Republic a.s.)
Vodafone eDohled (Vodafone Czech Republic a.s.)

Dále podporujeme tyto systémy:
ALD CarMonitor, ALTEA Evolution, Arval Fleet Control, Asphere.sk, AUTOAWACS, AutoGuard, AutoLocator, AutoReport, BMW TPA, Car Data System, Car-Monitor, Car Patrol, CarWatch, CCS Carnet, CCS Monitor, Cebia SAT, DFC Monitor, Ecofleet, EDALOCK, Fleetware on NaviGate, FuelTrack, GARMIN (navigace s funkcí ecoRoute), GPS128Q/BTCD110, GPS-Buddy, iMonitor, JAVO-GPS, KZ systém, LogBookie, LogisCarE, Lokátory.cz, Lupus Kontrolor, METASAT-TVM, mTrack, OKO2, ONI system, ORBtrack, PATRIOT, ProTank 2000, RACAR, REX, SatelCar, SHERLOG Trace, SIXT monitor, Sledujauta, SLEDUJ AUTO, SmartPT tracking system, Spirit, TomTom WORK, UNIQA SafeLine, VISION, WayLogger, WEB DISPEČINK.

Možný je také import z některých aplikací pro smartphony a PDA:
aCar pro Android, Kniha jízd pro iPhone, Motion (Android, iOS), My fuel manager (WP), Spotreba.sk (Anddroid, iPhone), SprintDB Kniha jízd pro PDA, TMCZ Drivebook.

Přístupová práva

V software Autopark lze nadefinovat seznam uživatelů a jejich přístupová práva. Administrátor přiděluje práva k různým jednotlivým činnostem, rozlišuje se také pouhé prohlížení a přidávání/editace/mazání dat.

Uzamykání období

V případě potřeby lze uzamknout určitou část knihy jízd, kdy např. administrátor uzavře hotové období, ve kterém bez jeho povolení není možně dělat jakékoliv dodatečné úpravy dat.

Tisk knihy jízd

Vzhled tištěné knihy jízd si uživatel může přizpůsobit svým potřebám a představám. Lze snadno měnit pořadí i šířky kolonek, vyřadit určité sloupce z tisku atd. Tisknout lze samozřejmě i všechny ostatní databáze, jako seznam čerpání phm, statistiky, spotřeby apod. Podporován je také export dat do různých formátů (Excel, Text, Html, Access, atd.).